Середа
24.04.2024
07:24
Вітаю Вас Гість
RSS

 
Наталія Леонідівна Колосова
Головна Реєстрація Вхід
Каталог статей »
Меню сайту

Категорії розділу
Мої статті [12]

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 126

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Мої статті

Хто живе у ставку?

Образотворче мистецтво

2 клас

Урок 8.

Тема. Хто живе у ставку?

Мета. Дати поняття про графіку, вчити передавати графічними засобами форму та особливості забарвлення об’єктів; розвивати уявлення, фантазію; виховувати почуття любові до природи рідного краю.

Обладнання. Чорна туш, фломастер, демонстраційний матеріал, зображення мешканців водойм.

Хід уроку.

І. Організація класу.

Голосисто співає дзвінок,

Він нас кличе на урок.

Тож за парти ми сідаємо

Й працювати починаємо.

ІІ. Вступна бесіда.

- Діти, на попередніх уроках ви ознайомились з творами живопису, з тим, як працюють художники-живописці. Та є ще й інші художники, яких називають графіками. Графіка – це мистецтво, де зображення створюється за допомогою ліній, штрихів, плям, крапок. Художники-графіки використовують у своїй роботі олівці, вугіль, палички, крейду, фломастери. Також вони працюють тушшю, чорнилом.  Свої твори графіки не пишуть фарбами. Вони чорно-білі або одноколірні.

ІІІ. Сприймання творів мистецтва.

- Розгляньте твори графіки .

- Яку особливість ви помітили?

- Твори графіки переважно чорно-білі. Для зображення предметів художники використали лінію, пляму, штрих, крапку.

ІV. Мотивація навчальної діяльності.

- Послухайте казку.

   Розлютився злий змій, що сонце не зміг з неба вкрасти. Та й вирішив усю воду на землі випити.

   Спочатку висушив джерельця, потім — струмки. Уже й за річки та ставки взявся, аж тут побачило це сонечко. Засвітило воно яскравіше, і вся вода почала випаровуватись. Хотів злий змій знову до води припасти, а її вже немає.  Тільки білі хмаринки на синьому небі блищать. Він до них — а вони почорніли і дощиком полилися. Він до дощу — а дощ на сніг перетворився. Він до снігу — а сніг льодом став.

   Не встиг злий змій за лід ухопитися, як той розтанув і знов веселі струмочки побігли. А деякі з них на всяк випадок, під землю заховалися.

V. Робота над темою уроку.

1. Бесіда про мешканців водойм.

- Вода є скрізь. Вода – це життя. У воді живуть рослини та тварини. Світ мешканців водойм надзвичайно різноманітний. На мілині у воді ростуть водорості, а на березі колишеться очерет.

2. Відгадування загадок.

- А хто ще мешкає у воді дізнаєтесь тоді, коли відгадаєте загадки.

* В річці риба проживає -

Довгу морду вона має,

Гострі зуби, хижу вдачу –

В річці всі від неї плачуть.

(Щука)

* У лусці мої боки –

Вони холодні та слизькі.

Плавать можу досхочу,

Та усе життя мовчу.

(Риба)

* Вона живе в болоті,

Зелена, як трава.

І цілий день нам чути

З болота „ква-ква-ква”.

(Жаба)

* На дні річному проживаю,

Я небезпечні клешні маю,

Довгі вуса, чорні очі,

А вперед іти не хочу!

(Рак)

* Стась закинув вудку в річку,

піймав рибку невеличку.

Та пустив її з руки,

бо кусались плавники.

 (Йорж)

* Вудки лиш позакидали,

щось одразу упіймали.

Рибонька нівроку,

ну а зветься …

(окунь).

* Вісім лапок працьовитих

вміють сіточку зробити,

між гілок прилаштувати

та на мушок полювати.

(Павук)

* Він не ходить, а задкує,

рибка з нього, знай, кепкує.

Має клешні той дивак,

здогадалися? Це …

(рак).

3. Повідомлення теми й мети уроку.

- Послухайте, як описали мешканців водойм у своїх творах поети Валентин Струтинський, Георгій Ладонщиков та Іван Гущак.

ЖАБЕНЯТКО ЖОВТОРОТЕ

Жабенятко жовтороте

 шию, лапки і животик

 гріє спрагло у калюжі

 (бо калюжу любить дуже).

 Журавлю кричить: «Мерщій

із калюжі! Пляж тут мій».

Іван Гущак

ПІЧКУРІ

Пічкурі на мілині,

 мов на теплім черені:

 гріються, дрімають,

 та не забувають,

що за ними окунь

 стежить хижим оком.

 Валентин Струтинський

НА ДЕСНІ

А на річці на Десні

дуб лежить на мілині.

 Раки повзають по дубу,

шиють з мулу дубу шубу.

Щука хижа гострить зуби,

жде мальків побіля дуба.

Георгій Ладонщиков

- Про кого говориться у віршах?

- Який вірш вам сподобався найбільше?

- Спробуйте зробити графічний малюнок до одного з віршів.

Отже, вибирайте, що будете малювати.

4. Перегляд демонстраційного матеріалу, дитячих малюнків.

5. Поетапне виконання малюнка вчителем.

- Не забувайте, що рибки можуть знаходитися перед водоростями або за ними. Не бійтеся загороджувати одне зображення іншим.

6. Практична діяльність учнів.

VІ. Підсумок уроку.

1. Бесіда.

 - Що вам найбільше сподобалось на уроці?

- Якими засобами користуються художники – графіки?

- Якого кольору у них малюнки?

2. Аналіз та оцінювання дитячих робіт.

Категорія: Мої статті | Додав: Наталія (05.11.2016)
Переглядів: 512 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Вхід на сайт

Пошук

Друзі сайту
  • Official Blog
  • uCoz Community
  • FAQ
  • Textbook